Event Jazz Trio

Jsme parta muzikantů v nejlepších letech,
které spojuje láska k jazzové hudbě a živému hraní.
Event Jazz Trio | Szabó, Hamaj, Žůrek
Víme, že jazz nemusí být pro posluchače jen náročným okrajovým žánrem, ale může a musí především bavit a předávat energii.

Hudba pro nás představuje svobodu a objevování emocí. Na koncertech vždy vnímáme zpětnou reakci našeho publika. To je to, co nás baví a motivuje pro každou další zkoušku, každé další vystoupení.

Roland Hamaj | Event Jazz Trio

Roland Hamaj

kontrabas, zpěv

Rodák ze slovenských Nových Zámkov (SK). Studoval Konzervatoř Bratislava, obor operní zpěv.

+ Zobrazit více

Je sólovým zpěvákem zlínského F Dur Jazzbandu. Účinkuje jako kontrabasista v kapele Lolo Hamaj Trio.

Zúčastnil se soutěže Nové tváře slovenského jazzu 2010, kde získal ocenění v kategorii ethno jazz. Obhájil místo tenora v konkurzu do sboru SND Bratislava.

Jeho hudební projev zúročuje klasickou pěveckou průpravu a charizmatický způsob hudebního přednesu v širokém žánrovém rozpětí, v několika světových jazycích.

Na pódiích byli jeho pěveckými kolegy například Martin Chodúr, Matěj Ruppert, Lucie Bílá, Leona Machálková, Bára Basiková, Dasha nebo Petr Bende.

- Zobrazit méně

Vojtech Szabó | Event Jazz Trio

Vojtech Szabó

piano, akordeon, zpěv

Narodil se v Nových Zámkoch (SK). Studoval akordeon na státní bratislavské konzervatoři. Během studia se věnoval jazzové hudbě, ale také francouzskému a argentinskému stylu hry na akordeon.

+ Zobrazit více

Po škole hrál s muzikanty top jazzové špičky na Slovensku jako např. Peter Lipa, Jozef Brisuda, Andrej Šebo, Ján Babič.

Od roku 2003 spolupracuje s Rolandem Hamajem. V roce 2008 působil s českým jazzovým tělesem Gitans Blancs, které hraje takzvaný Gypsy swing Django Reinhardta.

V roce 2009 se odstěhoval do Zlína ( CZ ), kde učí na Základní umělecké škole Zlín hru na akordeon.

Dále účinkoval se členy souboru Slováckého divadla v Uherském Hradišti, Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, Zdenkou Trvalcovou, Ondřejem Soukupem, Takács Nikolasem ( Hu ), Pavlínou Senić, Jiřím Stivínem a dalšími.

V listopadu 2012 navázal spolupráci s Michaelem Kocábem a kapelou Pražský Výběr. Jako sólista na akordeon dokonce „předskakoval“ skupině na jejich turné po českých sportovních halách.

Hraje i nuevo tango Astora Piazzolly, kterým doprovází mistry světa v argentinském tangu, manžele Nečasovy z Brna.

V červnu 2014 natáčel CD s houslistou Pavlem Šporclem a Gipsy Way Ensemble.

Pod vedením a ve studiu Michaela Kocába natáčí v témže roce první akordeonové sólové album.

Jeho vzory jsou například Richard Galliano, Art van Damme, Frank Marocco, Keith Jarrett, Oscar Peterson.

- Zobrazit méně

Petr Žůrek | Event Jazz Trio

Petr Žůrek

bicí, zpěv

Rodák ze Zlína. Všestranný bubeník, jehož záběr sahá od jazzu přes funk až po rockovou nebo symfonickou hudbu. Vystudoval kroměřížskou Konzervatoř P. J. Vejvanovského, obor bicí nástroje.

+ Zobrazit více

Spolupracoval např. s Joe After Trio, anglickým zpěvákem Craigem Leachem, Petrem Bende nebo Filharmonií Bohuslava Martinů. V letech 2005 - 2007 hrál v jazz triu na luxusní norské lodi Color Fantasy. V roce 2010 - 2011 doprovázel americkou zpěvačku Joyce Hurley na několika jejích angažmá v Hotel de Paris v Monte-Carlu.

Je hlavním organizátorem bubenického festivalu Percussion Show v Kroměříži.

V současnosti je členem Adam Pavlík Bandu, který na koncertech doprovází paní Věru Špinarovou, je vedoucím oddělení bicích nástrojů na ZUŠ Kroměříž a spolupracuje např. se zlínskými tělesy F-dur Jazzband, Avion Big Band a dalšími soubory.

- Zobrazit méně